Szara indywidualność

Szara indywidualność

Biel i błysk

Nieduża, bardzo nowoczesna kuchnia. To kontrastowa propozycja z… szarymi matowymi frontami (nie są białe!) i niezwykle dominującej, (zabudowanej aż do sufitu) czarnej ścianie z chłodziarką oraz drewnianą wielofunkcyjną pionową półką. Cała kuchnia utrzymana w układzie liniowym z wyspą, a jej matowy szary charakter łamie jasne śnieżnobiałe wnętrze. Na uwagę zasługują detale i niecodzienne rozwiązania, o których więcej poniżej.

Nieszablonowe detale

Prezentowana realizacja jest świetnym przykładem kilku niestandardowych rozwiązań, przytoczymy 2 z nich. Pierwszym jest okap i płyta grzewcza. O ile dość często spotykamy płyty grzewcze wbudowane w wyspy, o tyle okap, który mieści się w podwieszanym suficie to już niecodzienność (szczególnie tak wysoko). Drugim elementem jest półka, która stanowi niezabudowaną szafkę pomiędzy piekarnikiem a szafkami nad zlewozmywakiem. Pozwoli w przyszłości na przechowywanie przedmiotów codziennego użytku o niestandardowej wysokości.

Wyspa (nie) robocza

Ciekawym zabiegiem jest przedłużenie blatu roboczego kawałkiem drewna zintegrowanym z wyspą. Uszczypliwi powiedzą, że to nie praktyczne i dziwne rozwiązanie lecz zamiast dodatkowo obudowywać i przedłużać wyspę można coś pod tym blatem umieścić (na naszym zdjęciu hooker). Może on również pełnić funkcję zabraną wyspie, a mianowicie mikro stół serwisowy, na którym podczas spotkania ze znajomymi podawać będziemy przyrządzone potrawy.

specyfikacja

Fronty z MDF lakierowanego
Fronty z MDF lakierowanego
Fronty lakierowane wykonuję się z MDF, który pokryty jest lakierem. Fronty wykańcza się na mat/półmat/połysk. Powłoka lakiernicza frontów jest bardzo trwała w użytkowaniu, nadaje również wnętrzu unikatowy charakter.
BLATY Z PŁYT LAMINOWANYCH
BLATY Z PŁYT LAMINOWANYCH
Blaty z płyty laminowanej są bardzo popularnym i standardowym rozwiązaniem. Posiadają mnóstwo wzorów, kolorów i faktur. Płyty te, są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwe do utrzymania w czystości.
10
m2
POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ

Wielkość powierzchni użytkowej, podawana jest na potrzeby przestrzennego wyobrażenia gabarytu całej kuchni. Wiemy, że fotografie nie zawsze oddają realny rozmiar, dlatego prezentujemy rzeczywisty wymiar dla każdej kuchni jaką realizowaliśmy.

Technologie

BLUEMOTION
BLUEMOTION

BLUMOTION sprawia, że meble zamykają się delikatnie i cicho, niezależnie od prędkości zamykania oraz wagi frontu szafki górnej, drzwi lub szuflady. Funkcja ta jest zintegrowana w podnośnikach do frontów górnych, zawiasach oraz systemach szuflad i prowadnic.

BLUEMOTION
AVENTOS HK
AVENTOS HK

Ten podnośnik zdobył już międzynarodowe uznanie. Specjaliści doceniają AVENTOS HK jako wygodne w montażu i obsłudze rozwiązanie do średniej wielkości szafek górnych. Nie wymaga on dużej przestrzeni – także w przypadku rozwiązań pod zabudowę np. ponad lodówką.

AVENTOS HK

Komentarze

Kuchnia dla ciebie

Kuchnia to najważniejsza przestrzeń w domu dlatego ważne jest, aby zaprojektować ją w przemyślany sposób. Gruntowna analiza potrzeb, układ funkcjonalny, jak i poszczególne elementy wpływają na finalny kształt i funkcjonowanie tego pomieszczenia w domu. W kuchni odbywa się większość naszego życia, dlatego aby pomóc Wam naszym Klientom w procesie przygotowawczym, przygotowaliśmy specjalny formularz pozwalający określić co powinno znaleźć się w wymarzonej kuchni, a także podpowie on, na co warto zwrócić uwagę w procesie kreowania swojej wymarzonej kuchni.