Kuchenne trendy 2016

Obserwując propozycje mebli oraz sprzętu AGD, można śmiało powiedzieć, iż w kolejnym sezonie producenci stawiają na dobrą, sprawdzoną stylistykę. Proponowane przez nich rozwiązania to głównie połączenie funkcjonalnych rozwiązań z elegancją uwspółcześnionej klasyki. Jednocześnie pozostaniemy wierni designowi skandynawskiemu z jego zamiłowaniem do minimalizmu, a także kolorowym akcentom. Tym razem jednak w stonowanej, nieco przydymionej wersji.

Kuchnia skandynawska to kuchnia pełna światła. Króluje tu głównie biel, miękkie materiały i drewno. Bardzo ważną rolę odgrywa funkcjonalność i wygodna, dlatego proste, ale funkcjonalne formy będą chętnie stosowane w takich aranżacjach.

Kuchnia Meble Graca Biało-Czarna

Modna kuchnia jest pełna użytecznych rozwiązań. Szafki i półki otwierają się lekko, na dotyk, a także kryją w sobie przydatne systemy organizacji, tj. różnego rodzaju Cargo, wysuwane kosze do segregacji czy przydatne podziałki.

W przypadku materiałów użytych do wykończenia wnętrza mamy do wyboru różnokolorowe fronty (uwagą niezmiennie cieszą się biel i szarości) oraz naturalne drewno, które dodatkowo ociepla klimat wnętrza. Inne dominujące materiały to kamień i szkło, najchętniej stosowane jako wykończenie blatów oraz ściany bezpośrednio nad nim.

Do większych kuchni producenci proponują kolekcje, pozbawione tradycyjnych górnych szafek ściennych. Zachęcają natomiast do stosowania w ich miejsce otwartych półek ściennych lub kilku położonych asymetrycznie względem siebie. Tego typu rozwiązanie nie zapewnią co prawda zbyt dużo miejsca do przechowywania, ale z pewnością prezentują się bardzo ciekawie.

Komentarze

Kuchnia dla ciebie

Kuchnia to najważniejsza przestrzeń w domu dlatego ważne jest, aby zaprojektować ją w przemyślany sposób. Gruntowna analiza potrzeb, układ funkcjonalny, jak i poszczególne elementy wpływają na finalny kształt i funkcjonowanie tego pomieszczenia w domu. W kuchni odbywa się większość naszego życia, dlatego aby pomóc Wam naszym Klientom w procesie przygotowawczym, przygotowaliśmy specjalny formularz pozwalający określić co powinno znaleźć się w wymarzonej kuchni, a także podpowie on, na co warto zwrócić uwagę w procesie kreowania swojej wymarzonej kuchni.